796-912-966
606-382-759

Nasze Realizacje

Nagrobki, pomniki Biłgoraj

Jak wygląda przebieg zamówienia i wycena nagrobka w miejscowości Biłgoraj?

W pierwszej kolejności kontakt telefoniczny lub osobisty pod numer 606382759 lub 796912966. Drugi krok to ustalenie na jakim cmentarzu Firma Rakpol ma wykonać zleconą usługę. Następnie ustalamy jaki rodzaj nagrobka i grubość poszczególnych elementów pomnika. W dalszej kolejności opierając się na wymiarach oraz grubości nagrobka zostaje przez nas wyznaczona cena . Aby dokonać szczegółowych pomiarów nagrobka, a także aby wyznaczyć jego cenę konieczne jest zaplanowanie spotkania z klientem na cmentarzu w umówionym miejscu. We wcześniejszym ustalonym terminie następuje złożenie nagrobka w określonym miejscu. Końcowym etapem jest rozliczenie się z klientem wyłączając z kosztów wypłaconą zaliczkę.

Jakie jakie zalety daje zakup nagrobka w Biłgoraju?

Firma Rakpol oferuje państwu wykonanie:

Ponad 30 letnie doświadczenie w branży kamieniarskiej
Rozmaity wybór granitów/marmurów z całego świata ( Brazylia, Francja, Hiszpania, Indie, Kanada itd. )
Profesjonalny park maszynowy
Gwarancja granitu pierwszego gatunku
Firma Rakpol prosperuje bez pośredników co daje konkurencyjne ceny w branży kamieniarskiej
Wykonujemy usługi kompleksowo od przygotowania grobowca do pochówku po montaż nagrobka
Pisemna gwarancja na nagrobek

W naszej firmie zajmujemy sie obróbką płyt kamiennych i kamienia, granitu, rzeźbieniem i szlifowaniem np. pomników, blatów, nagrobków, schodów, grobowców. Dysponujemy na miejscu parkiem maszyn.
Dzięki własnemu magazynowi oferujemy niskie ceny. Każde zamówienie traktujemy specjalnie i dbamy o szczegóły podczas wykonywania prac.

Miasto Biłgoraj leży na terenie metropolii przemyskiej, diecezji zamojsko-lubaczowskiej i jest siedzibą dwóch dekanatów: Biłgoraj Północny i Biłgoraj Południowy.

W mieście znajdują się świątynie rzymskokatolickie takie jak:

Kościół pw. Trójcy Świętej Wniebowzięcia NMP (pot. zwany „duży”, ul. 3 Maja), jest siedzibą dekanatu Biłgoraj Północny
Kościół pw. św. Jerzego (pot. zwany „mały”, ul. Kościuszki), dawniej cerkiew greckokatolicka
Kościół pw. Chrystusa Króla (ul. Polna)
Kościół św. Marii Magdaleny (Sanktuarium) (ul. Krzeszowska) – jest siedzibą dekanatu Biłgoraj Południowy
Kościół-pomnik papieża Jana Pawła II (ul. Kochanowskiego)

Na terenie Biłgoraja znajdują się inne obiekty wyznaniowe:

cerkiew prawosławna pw. św. Jerzego (ul. Tarnogrodzka), siedziba miejscowej parafii
zbór „Betel” Kościoła Zielonoświątkowego
Sala Królestwa Świadków Jehowy (ul. Zamojska 84B), spotkania dwóch zborów (Centrum oraz Puszcza) 
zbór Wolnych Badaczy Pisma Świętego (drugi pod względem wielkości w Polsce)
Dawniej w Biłgoraju istniała cerkiew unicka, synagoga (w miejscu dzisiejszego skrzyżowania ul. Lubelskiej i Nadstawnej) i zbór kalwiński (w miejscu dzisiejszego kościoła pw. WNMP).

Cmentarz rzymskokatolicki w Biłgoraju (ul. Lubelska)

Na terenie miasta znajduje się 5 cmentarzy:

Lapidarium sztuki cmentarnej przy ul. Lubelskiej – niedawno odbudowany ze stanu dewastacji. W ossuarium zachowane są nagrobki , napisy nagrobne z XVIII-XIX w.
Cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Lubelskiej – największy w Biłgoraju, założony w drugiej połowie XIX w. Obecnie nieczynny, liczne zabytkowe nagrobki z XIX i XX w., groby zasłużonych Biłgorajan, kwatery żołnierzy z czasów I i II wojny światowej; liczne drzewa – pomniki przyrody, dwie zabytkowe bramy z XIX w. Według wybiórczycch informacji dawniej w tym miejscu znajdowało się grodzisko.
Cmentarz rzymskokatolicki przy Al. Jana Pawła II – założony w pierwszej połowie XIX w., wiele zabytkowych nagrobków i kapliczki z XIX i XX w. kwatera żołnierzy z września 1939 r.
Cmentarz rzymskokatolicki przy Trakcie Janowskim
Cmentarz żydowski przy ul. Konopnickiej – założony w XIX w., pomnik zamordowanych Żydów z Biłgoraja i okolic; wiele zabytkowych nagrobków

Powiat biłgorajski

Gmina gmina miejska

Data założenia 1578

Prawa miejskie 1578

Urząd miejski

pl. Wolności 16
23-400 Biłgoraj

Województwo Lubelskie
Nagrobki Pojedyncze


W swojej ofercie Zakład Kamieniarski RakPol posiada bardzo duży wybór nagrobków pojedynczych dostępnych od ręki. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży kamieniarskiej pozwala nam zagwarantować, że wszystkie nagrobki wykonywane są precyzyjnie, sumiennie i indywidualnie pod każdego klienta. Pomniki tworzone są z granitu pierwszego gatunku. Oferujemy kompleksową usługę kamieniarską od wykopania grobowca po montaż nagrobka pojedynczego. Aby urozmaicić wygląd pomnika posiadamy w ofercie takie dodatki jak: książki nagrobkowe, litery mosiężne, misy i donice nagrobne, lampiony i krzyże.Podwójne Nagrobki


Zakład Kamieniarski RakPol posiada bogatą ofertę nagrobków podwójnych. Każdy projekt wykonany jest z bardzo wysoką starannością. Posiadamy dużą różnorodność materiałów eksploatacyjnych, z których tworzymy nagrobki. Każdy projekt wykonywany jest wedle życzenia klienta. Mamy możliwość wykonania podwójnych pomników grobowych o różnych wzorach i kształtach. Oferujemy kompleksową usługę kamieniarską od wykopania grobowca po montaż nagrobka podwójnego, a także ułożenia odwodnienia wokół nagrobków podwójnych. W swojej ofercie mamy także dodatki do nagrobków podwójnych takie jak: książki nagrobkowe, litery mosiężne, misy i donice nagrobne, lampiony i krzyże.Nagrobki standardowe


Zakład Kamieniarski RakPol w swojej ofercie posiada ogromny wybór nagrobków standardowych. Długoletnie doświadczenie w branży kamieniarskiej pozwala nam zagwarantować, że nagrobki standardowe wykonywane są precyzyjnie i sumiennie. Każdy projekt jest wykonywany indywidualnie pod każdego klienta. Oferujemy doskonałe ceny pomników standardowych. Wykonujemy nagrobki standardowe o różnych wzorach i kształtach. Gwarantujemy kompleksową usługę kamieniarską od wykopania grobowca po montaż nagrobka standardowego, a także ułożenia odwodnienia wokół nagrobków standardowych. Dodatkowo możemy zaoferować Państwu do pomników standardowych takie dodatki jak: książki nagrobkowe, litery mosiężne, misy i donice nagrobne, lampiony i krzyże.


Biłgoraj- Tomaszów Lubelski.

Aby dojechać do Zakładu Kamieniarskiego RakPol z miejscowości Biłgoraj, kieruj się Lubelską na zachód w stronę ul. Tadeusza Kościuszki. Następnie skręć w lewo na pierwszymskrzyżowaniu w ul. Tadeusza Kościuszki. Jedź do ronda, na którym zjedź drugim zjazdem i przez 550 m jedź wzdłuż ul. Tarnogrodzkiej aż dojedziesz do ronda, na którym zjedziesz w ul. Motorową. Wjedź na DW853 i jedź prosto przez około 21 kilometrów. Następnie na rondzie Kościuszki w Józefowie pierwszy zjazd i jedź dalej DW853 przez około 27 km. Od Biłgoraja mijasz po drodze takie miejscowości jak : Aleksandrów, Józefów, Ciotusza Stara, Łasochy. Wjeżdżając do Tomaszowa Lubelskiego na pierwszym rondzie trzeci zjazd wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Następnie na pierwszym skrzyżowaniu w prawo w kierunku Folwarcznej około 1 kilometr. Kolejnie skręć w prawo i jadąc cały czas prosto około 1 kilometr aż zauważalny będzie baner z reklamą Firmy Rakpol wraz z wystawą nagrobków i pomników granitowych.

 
Nagrobki z granitu Biłgoraj
Podstawowym wymaganiem aby wykonać reprezentacyjny oraz długotrwały nagrobek jest dobór odpowiedniego surowca naturalnego. Szczególnie renomowany jest granit, który cechuje się tym iż jest doskonale odporny na warunki atmosferyczne.Bez problemowo poradzi sobie także przy bardzo wysokich temperaturach jak i przy mroźnej zimie. Granit jest to surowiec naturalny, który przyjmuje rożne formy i barwy. Z uwagi na fakt iż granit bez komplikacji podaje się obróbce, istnieje możliwość stworzenia nagrobka o przeróżnej formie, wykończeniu i z różnorodnymi zdobieniami. Nagrobki granitowe w Biłgoraju wyróżniają się niebywałą estetyką , są niepodatne na wilgoć oraz nie matowieją pod wpływem warunków atmosferycznych. Ważnymi zaletami nagrobków granitowych jest ich trwałość jak i banalna pielęgnacja.
Nagrobki z marmuru Biłgoraj
Marmur posiada wyróżniający się wygląd, którego bez komplikacji można rozpoznać, zawdzięcza to charakterystycznym żyłkom, które przenikają przez strukturę kamienia. Dzięki strukturze kamienia każdy marmur wygląda inaczej. Posiada bogatą kolorystykę, od bieli poprzez odcienie szarości, zieli, a na ciemnych odcieniach granatu i czerni. Czy warto wybrać nagrobek z marmuru w Biłgoraju ? Zaczynając od tego iż to kamień porowaty, z łatwością nasiąka wilgocią i nieczystościami. Dlatego chcąc umieścić nagrobek marmurowy na cmentarzu będzie wymagał niebywale starannej, systematycznej pielęgnacji i impregnacji. Inaczej bowiem szybko straci swoje walory estetyczne. Najrozsądniejsze wykorzystanie marmuru będzie aranżacja wnętrz. Marmur możemy wykorzystać do: wykonania podłóg, blatów, rzeźb artystycznych,parapetów oraz zabudowy kominków. Zakład kamieniarski Rakpol zachęca do wyboru granitu zamiast marmuru przy wykonaniu nagrobka w Biłgoraju.